Kas yra ABS plastikas?

ABS plastikas – Įšifravus raides ABS pavadinimas skambėtų taip: akrilnitrilo butadieno stireno polimeras.  ABS plastikas puikiai tinka 3D spausdinimui, ABS  plastikas - atspari smūgiams amorfinė  medžiaga. 

 Išskirtinės ABS plastiko savybės: atsparus šilumai iki 110 laipsnių, atlaiko žemą temperatūrą iki -40 laipsnių, yra chemiškai atsparus, atsparus šarminėms medžiagoms ir tepalinei alyvai, pasižymi sumažintomis elektros izoliacinėmis savybėmis. Turi aukštą matmenų stabilumą.

ABS plastiko tankumas sudaro 1,05 g/cm3. Šios medžiagos lydymosi greitis (pagal masę) sudaro nuo 5 iki 9 g/10 min (prie +220 C° temperatūros 10-čiai kg medžiagos). Atitinkamai, jeigu skaičiuoti ABS plastiko lydymosi greitį pagal tūrį, tai jis sudaro nuo 5 iki 9 cm3/10 min (esant toms pačiom sąlygoms). Plastiko atsparumo tempimui ribinis rodiklis sudaro 2 400 MPa (prie aplinkos temperatūros +23 C°). ABS plastiko atsparumas smūgiams siekia 130 kJ/m2 (prie aplinkos temperatūros +23 C°) ir 100 kJ/m2 (prie aplinkos temperatūros -30 C°). Plastiko minkštėjimo temperatūra yra +100 C°, o jo lydymosi temperatūra siekia +220 C°. 

ABS plastiko privalumai:

  • Gaminama įvairiu spalvų, todėl yra įvairi spalvų paletė.
  • Padidintas atsparumas smūgiams ir elastingumas. 
  • Lengvai dažomas ir klijuojamas. 
  • Ilgaamžiškas. 
  • Atsparus šarmams ir plovikliams, atsparus drėgmei, Atsparus alyvai. 
  • Atsparus šilumai iki 103 C° (modifikuotos rūšys iki 113 C° ir daugiau). 
  • Platus eksploatavimo temperatūros diapazonas (nuo −40 C° iki +90 C°). 
  • Lengvai apdirbamas.

 

Kas yra PLA plastikas?

PLA plastikas - draugiškas gamtai plastikas, nes pagamintas iš įvairios augalinės kilmės produktų (kukurūzai, bulvės, cukriniai runkeliai ir t.t.). Daugelis vertina augalinę PLA plastiko kilmę ir teikia pirmenybę jo pusiau saldžiam kvapui, išsiskiriančiam spausdinimo metu. Jis tikrai nesugrąžins prisiminimų apie mamos gamintus patiekalus, bet yra gerokai kvapnesnis už lydytą plastmasę.

PLA yra skaidrus ir lengvai dažomas įvairiomis spalvomis bei skaidrumo laipsniais. Atspausdinti objektai yra blizgūs ir jų paviršių galima šlifuoti švitriniu popieriumi. 

Tai pats ekologiškiausias plastikas naudojamas 3D spausdinimui. Plastikas tvirtesnis už ABS, atsparus dilimui bet trapokas, juom lengva spausdinti, detalės nesideformuoja ir yra bekvapės. Ekologiškumas turi savo kainą. PLA neilgaamžis, veikiant drėgmei ir saulės šviesai palaipsniui, maždaug per du metus suyra. Todėl netinka naudoti lauko sąlygomis. Aplinkos temperatūra prie kurios naudosite gaminį neturi viršyti 50°C.

Gaminamas iš cukrinių runkelių atliekų arba kukurūzų. Lydymosi temperatūra yra tarp 150–160°C. Spausdinimui naudojama 175–210°C temperatūra.

 

PLA ar ABS?

Lyginant ABS ir PLA, pastarasis plastikas demonstruoja gerokai mažiau „rietimosi“ problemų spausdinant. Žemesnė PLA lydymosi temperatūra siaurina jo panaudojimo galimybes, pavyzdžiui, karštą dieną automobilyje palikti spausdinti objektai gali deformuotis.

Teisingai vėsinant spaudos metu galima pasiekti našesnį greitį, išgauti plonesnius sluoksnius ir aštresnius detalių kampus. Taip pat, sumažės „rietimosi“ bei plyšių atsiradimo tikimybė.

ABS yra tvirtas, už PLA lankstesnis plastikas, o tai yra privalumas spausdinant objektus, kurie vėliau jungiami įvairiais mazgais, šarnyrais ir kt. Labai svarbi ABS plastiko savybė – veikiamas acetono jis tirpsta. Keliais lašais acetono galima sulipdyti atskiras detales į vieną ar panardinus, ištepus objektą, suteikti jam blizgų ir lygų paviršių.

Menu

Settings